jak wybrać spejser dla dziecka

Leki dla dzieci w postaci aerozoli wziewnych – jak wybrać najlepszy spejser?

Spejsery to nic innego jak popularne komory inhalacyjne, które znacząco ułatwiają podawanie leków z tzw. inhalatorów proszkowych. Tego typu urządzenia mogą być wykorzystywane nie tylko przez dorosłych, ale również przez dzieci i niemowlaki. Aby wybrać najlepszy spejser należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych elementów.

 

Na co zwrócić uwagę?

Komora inhalacyjna dla dzieci musi oczywiście wyróżniać się odpowiednią pojemnością. Na rynku największym zainteresowaniem cieszą się urządzenia o pojemności około 145 ml. Spejsery tego typu nie są zbyt duże, dzięki czemu bez problemu można utrzymać je w dłoniach. Dzięki kompaktowym wymiarom nie ma również żadnych problemów ze spakowaniem sprzętu do torebki. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest ustnik oraz maska. Profesjonalna komora inhalacyjna dla dzieci najczęściej wyposażona jest w dość miękką maskę silikonową, która doskonale przylega do twarzy dziecka. Dzięki takiej konstrukcji, można liczyć na efektywną inhalację lekiem. Dzięki masce znacząco wzrasta pewność, że lek trafi bezpośrednio do płuc.

 

Jak wybrać najlepszy spejser dla dziecka?

Aby wybrać najlepszy spejser dla dziecka warto zadbać przede wszystkim o to, aby był on łatwy w użytkowaniu. Godna polecenia jest komora Babyhaler, która jest nie tyko bardzo łatwa w użytkowaniu, ale również nie ma nawet najmniejszych problemów z utrzymaniem jej w idealnej czystości. Dzięki systematycznemu czyszczeniu, można zapobiec rozwojowi grzybów i bakterii. Nowoczesne spejsery coraz częściej wyposażone są w specjalny wskaźnik Flow-Vu, który w trakcie oddychanie przesuwa się stopniowo w dół. Dzięki temu prostemu wskaźnikowi, można w 100% upewnić się, że maska idealnie i bardzo szczelnie przylega do twarzy. Wskaźnik może pomóc także w liczeniu oddechów.

 

Jaka komora Babyhaler jest godna polecenia?

Osoby, które poszukują niezawodnej tuby inhalacyjnej dla dziecka powinny jak najszybciej sprawdzić komorę Babyhaler. Dzięki tej komorze inhalacyjnej można podać maluchowi leki wziewne, bez potrzeby narażania go na duży stres. Oryginalna komora Babyhaler doskonale sprawdzi się przede wszystkim w okresie przeziębieniowym. Dzięki komorze można podać lek w formie aerozolu także niemowlakom. Spejser ma przezroczysty pojemnik, dzięki któremu można na bieżąco kontrolować ilość przyjmowanego leku. Dużym atutem komory Babyhaler jest także maska, która bardzo ściśle przylega do dziecięcej twarzy, dlatego też nie ma ryzyka, że lek przedostanie się na zewnątrz.