podawanie leków dzieciom

Jak działa komora inhalacyjna dla dzieci Babyhaler?

Komora inhalacyjna Babyhaler zaprojektowana jest specjalnie dla dzieci, które przyjmują leki w formie inhalacji. Mowa tutaj oczywiście o lekach w postaci aerozoli wziewnych pod ciśnieniem. Komora Babyhaler składa się z maseczki na twarz, zastawki zewnętrznej, uchwytu do dozownika z lekiem, osłony ustnika i zastawki wewnętrznej.

Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla osób, które chcą dowiedzieć się, jak w rzeczywistości działa komora inhalacyjna Babyhaler i jak należy ją pielęgnować, aby służyła latami.

 

Jak działa komora inhalacyjna dla dzieci?

 

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że ze względów higienicznych jedną komorę Babyhaler, może użytkować tylko jedna osoba. Bardzo ważne jest także to, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją podaną przez producenta. Na samym początku należy przygotować inhalator z lekiem wziewnym w komorze Babyhaler. Jeżeli chodzi o sam ustnik, to powinien być on oczywiście skierowane bezpośrednio w głąb komory inhalacyjnej. Pamiętać należy o tym, że za jednym razem należy podać wyłącznie jedną dawkę leku. Przytrzymując poziomo komorę dla dzieci Babyhaler należy powoli nacisnąć dozownik inhalatora. Po tej czynności bardzo szybko trzeba przyłożyć maseczkę bezpośrednio do ust i nosa dziecka. Komorę inhalacyjną należy przytrzymać przyłożoną do buzi dziecka do momentu, aż wykona ono około 5-10 wdechów. Osoby, które mają problem z policzeniem wdechów, powinny obserwować ruch zastawek komory. Jeżeli lekarz przepisał podanie więcej dawek leku, to oczywiście trzeba powtórzyć wcześniej opisane czynności. Ostatnim zadaniem jest zabezpieczenie inhalatora z lekiem.

 

O czym należy pamiętać?

 

Przed użyciem komory inhalacyjnej dla dzieci Babyhaler należy dokładnie sprawdzić, czy niebieskie zastawki działają sprawnie. Aby tego dokonać trzeba oczywiście komorę inhalacyjną ustawić na wprost twarzy, a następnie przycisnąć ją do ust. W takiej pozycji widoczne są obie niebieskie zastawki, które podczas wdechu i wydechu powinny się lekko poruszać. Podczas wdechu powinna poruszać się jedynie zastawka zewnętrzna na górze komory. Z kolei podczas wdechu powinna poruszać się tylko zastawka wewnętrzna.

Jak prawidłowo czyścić komorę inhalacyjną?

Komora inhalacyjna dla dzieci Babyhaler działać będzie prawidłowo tylko wtedy, gdy zadba się o jej systematyczne czyszczenie. Wszystkie części należy dokładnie czyścić płynem do dezynfekcji albo wodą z mydłem. Bardzo ważne jest także to, aby przy pielęgnacji dokładnie wypłukać maskę w ciepłej wodzie. Pamiętaj, aby nie spłukiwać części komory inhalacyjnej. Wynika to oczywiście z tego, że na plastikowych częściach mogą tworzyć się ładunki elektrostatyczne. Komory inhalacyjne Babyhaler należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Dużym błędem jest polerowanie wewnętrznej powierzchni komory inhalacyjnej ściereczkami.