inhalator dla dzieci z maseczka

Inhalatory z maseczką dla dzieci – najlepsze modele

Inhalatory ciśnieniowe są powszechnie stosowane u dzieci i dorosłych, by ułatwić doustne przyjmowanie leków. Te niewielkie, przenośne urządzenia zawierają pojemnik ze sprężonym gazem, który stanowi nośnik dla substancji leczniczej. W efekcie środek trafia bezpośrednio do płuc, co znacznie zwiększa jego skuteczność. A jak dobrać idealny inhalator z maseczką dla dziecka?

Czym powinien charakteryzować się dobry inhalator z maseczką dla dziecka?

Małe dzieci często nie chcą przyjmować leków w postaci inhalacji, ponieważ obawiają się dyskomfortu. Niektóre maluchy mają problem, by wysiedzieć spokojnie przez kilka minut, a inne mogą być po prostu marudne. Dlatego warto wybrać dobry inhalator z maseczką, która będzie ściśle przylegała do ust i nosa, co umożliwi sprawne podanie leku. Takie urządzenie powinno być niewielkie i lekkie oraz musi być też  przystosowane do użytku przez dzieci w różnym wieku. Poza tym to ważne, by wybrany model był łatwy w obsłudze. Wówczas rodzic szybko wykona inhalację, a dziecko nie zdąży się zestresować. Nowoczesny inhalator powinien być wyposażony w przeźroczystą i antystatyczną komorę, dzięki której można wygodnie dawkować lek bez ryzyka wystąpienia niepożądanych efektów statycznych.

Inhalator z maseczką dla dziecka – jaki model wybrać?

Inhalator z maseczką dla dziecka musi być przede wszystkim dostosowany do wieku pociechy. Model AeroChamber Plus Flow-Vu to ciekawa propozycja, która występuje w wersji dla niemowląt oraz w wersji dla dzieci w wieku 1-5 lat. Unikalna budowa i precyzyjne wykończenie sprawiają, że jest to bardzo bezpieczne i wydajne urządzenie, za pomocą którego można skutecznie podawać leki najmłodszym pacjentom. Na szczególną uwagę zasługuje wskaźnik Flow-Vu, ponieważ:

  • ułatwia kontrolowanie liczby oddechów
  • umożliwia stałe monitorowanie szybkości z jaką podawany jest lek
  • ma wbudowany sygnał dźwiękowy, który się uaktywnia, gdy lek podawany jest za szybko
  • sygnalizuje, gdy maska jest nieprawidłowo założona

W efekcie zarówno personel medyczny, jak i rodzice mogą z łatwością przeprowadzić w pełni skuteczną inhalację, która szybko przyniesie dziecku ulgę.

AeroChamber Plus – dlaczego warto?

Komora inhalacyjna AeroChamber Plus została zaprojektowana w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia niebezpiecznych działań ubocznych. Stosując to urządzenie, rodzice nie muszą się martwić, że aerozol osadzi się w jamie ustnej lub w gardle dziecka, doprowadzając do podrażnienia i chrypki. Maska składa się z optymalnie ukształtowanego elastomeru silikonowego, który nie zawiera latexu i PCV, dzięki czemu jej użytkowanie nie wywoła u dziecka reakcji alergicznych.

Jeśli maluch ma się poddać inhalacji, to poza zakupem dobrego sprzętu, warto go do tej procedury odpowiednio przygotować. Rodzice powinni stosować pochwały i mogę też użyć pluszowych zabawek, by pokazać dziecku, jak działa komora. Nie zaleca się stosowanie tego urządzenia, gdy dziecko jest bardzo senne, marudzi i płacze. Postępując zgodnie z instrukcją, można szybko uzyskać zadowalające efekty.