inhalator do inhalacji domowej

Najlepsze leki bez recepty do inhalacji

Walka z różnorodnymi chorobami górnych dróg oddechowych jak powszechnie wiadomo nie należy do najłatwiejszych, dlatego też tym bardziej warto jak najszybciej skorzystać z dobrodziejstwa inhalacji. W aptekach można znaleźć bardzo wiele leków bez recepty do inhalacji, dzięki którym w krótkim czasie będzie można udrożnić drogi oddechowe.

Jakie wybrać leki bez recepty do inhalacji?

Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście sól fizjologiczna do inhalacji i olejek do inhalacji zatok, który w całości wykonany jest z naturalnych składników. W dużej mierze to właśnie dzięki wymienionym preparatom można dokładnie oczyścić i nawilżyć śluzówkę nosa. W sezonie przeziębień dużym zainteresowaniem cieszy się inhalacja z soli fizjologicznej z niewielkim dodatkiem kwasu hialuronowego. Roztwór chlorku sodu przynosi satysfakcjonujące rezultaty przede wszystkim w przypadku bardzo dokuczliwego kataru.

Jak w rzeczywistości działa inhalacja?

Inhalacja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się jak działa inhalator. Mowa tutaj oczywiście o specjalnym urządzeniu medycznym, którego głównym zadaniem jest generowanie aerozolu. To właśnie w nim znajdują się niewielkie cząsteczki ciał stałych lub cieczy, które zawierają lek. Wdychając aerozol pacjenci wprowadzają lek bezpośrednio do miejsca, w którym tak naprawdę toczy się proces chorobowy. Leki bez recepty do inhalacji działają nie tylko przeciwzapalnie i rozszerzająco oskrzela, ale również pomagają rozrzedzić wydzielinę w drogach oddechowych. Dzięki inhalatorowi leczenie przebiega o wiele skuteczniej niż w przypadku przyjmowania zwykłych tabletek lub syropów. Charakterystyczny sposób podania sprawia, że leki nie mają negatywnego wpływu na wątrobę i żołądek. Inhalacja wbrew pozorom jest prostym w wykonaniu zabiegiem, który wykazuje minimalne działania niepożądane. Ze względu na bezpośrednią podaż w dość wysokim stężeniu do płuc można liczyć na efektywne działanie.

Z czego można wykonać inhalację na katar?

Aby wykonać skuteczną inhalację na katar, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnych preparatów, które dostępne są w aptekach. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby przygotować specjalne zioła, które mogą przynieść ulgę. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszy się rumianek, mięta oraz rewelacyjna macierzanka. Jeżeli chodzi o ogólnodostępne olejki eteryczne to bez wątpienia najlepszym wyborem będą olejki eukaliptusowe, tymiankowe i sosnowe. Przy zapaleniu zatok doskonale sprawdzi się olejek lawendowy, kamforowy i majerankowy.